هرا

آرکتایپ‌ های زنانه – بخش دوم هرا همسر زئوس، ملکه سرزمین خدایان، زنی جاه‌طلب و تمامیت‌خواه است. جایگاه ازدواج به عنوان مهم‌ترین بخش زندگی هرا را از نظر عاطفی آسیب‌پذیر می‌کند. اگر همسر شما هرایی قوی دارد و شما هم مردی وفادار هستید خاطرتان از بابت همراهی، آراستگی، خانه‌داری، هنرمندی و وفاداری او آسوده باشد.، اما از سوی دیگر بدانید که او همیشه انتظار دارد طی یک معامله پایاپای در جریان همه جزئیات مالی کاری و ارتباط‌های شما باشد. اگر شما بانویی با هرای قوی هستید، برای خودبسندگی بیشتر و آرامش‌تان توصیه می‌کنیم در خود به جستجوی ویژگی‌های متعادل‌کننده مانند آرامش و استقلال هستیا بپردازید.

 

آرکتایپ‌ های زنانه – بخش دومدیمیتر

دیمیترخدابانوی غلات و مراقبت و نماد مادر است. دختران دیمیتری از همان کودکی استعداد ویژه‌ای برای مادر بودن و مراقبت از دیگران حتی بزرگترها نشان می‌دهند. جالب است که بدانید این مراقبت نه از روی حس وظیفه بلکه برای او منبع انرژی و لذت است. تا آنجا که محرومیت از نقش مادری و مراقبت کردن می‌تواند در این دختر اضطراب، افسردگی و احساس پوچی ایجاد کند. دیمیترها پرستارهایی کم نظیرند. اگر رگههای آپولو و آرتمیس داشته باشند می‌توانند پزشک موفقی شوند. نکته جالب دیگری که در دیمیترها وجود دارد این است که آنها اگر در جای مناسب‌شان قرار بگیرند با حداقل توجه به ابعاد مالی و تنها با هدف معنا بخشیدن به زندگی و هویت‌شان کار می‌کنند.

پرسفون

فرقی نمی‌کند دختری نوجوان باشد یا زنی میانسال، در هر صورت هسته اصلی و مرکز ثقل انرژی روانی پرسفون رابطه او با پدر و مادرش است. او همه موفقیت‌ها و شکست‌هایش را تحت تاثیر رابطه با پدر مادرآرکتایپ‌ های زنانه – بخش دومش و یا تصمیمات آنها می‌دانند. بنابراین خیلی کم، روی توانمندی‌های شخصی‌اش سرمایه‌گذاری می‌کند. سهم پدر و مادر در زندگی پرسفون آنقدر زیاد است که حتی در بزرگسالی هم او را به سمت افرادی شبیه آنها می‌کشاند. مرد ایده‌آل این زن برای ازدواج هم کسی شبیه پدرش و یا یک پدر نماد مثل استاد یا رئیس است. پرسفون حتی کسب استقلالش را هم منوط به نجات یافتن توسط یک مرد می‌داند. نقطه قوت پرسفون معصومیت، بی‌آزاری و پذیرندگی اوست که از او دوست و همراهی قابل اعتماد می‌سازد. اما اگر پرسفون در شما قوی است؛ مراقب ظرفیت‌تان برای تلقین‌پذیری و مورد سوء استفاده قرار گرفتن باشید. پیشنهاد ما برای کسانی که پرسفون در آنها غالب است؛ تقویت انرژی‌های زنان مستقل چون آرتمیس و هستیاست.

آفرودیت

آرکتایپ‌ های زنانه – بخش دوم ایزد بانوی زیبایی و جلوه‌های زنانه و عشق؛ زنان آفرودیتی به محض ورود به هر جمعی نه تنها از سوی مردها بلکه از سوی زنانی که به زیبایی‌های زنانه علاقه‌مند هستند؛ مورد توجه قرار می‌گیرند. توانمندی‌های آفرودیت بر خلاف آنچه معمولا گفته می‌شود به خودنمایی، رقص و آرایشگری محدود نیست. آفرودیت در درک جلوه‌های بصری مانند تضاد و هارمونی رنگ‌ها بسیار توانمند است و اساساً حواس پنجگانه تیزی دارد. آفرودیت در اینجا و اکنون زندگی می‌کند و مایل است از لحظه‌هایش لذت ببرد. این زن امنیت‌طلبی پرسفون و وابستگی هرا را ندارد. او ریسک‌پذیر، چارچوب‌گریز و مستقل است و مسئولیت تصمیم‌هایش را می‌پذیرد. اگر آفرودیت ملکه شخصیت شماست؛ پیشنهاد می‌کنیم از استعدادتان برای فراگیری هنرهای گوناگون بهره ببرید. آفرودیت در طبقه‌بندی مایرز بریگز ESFP است و می‌تواند در طیف گسترده‌ای از انواع هنرها بدرخشد.

تهیه‌کننده: آتنا سالاری، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

اشتراک گذاری: